16-17 NISAN - APEX MASTERS 1. AYAK YARIŞI 2016 SEZONU


Apex Masters sezonu İzmir'de 6000 biletli seyirci ile açtı !İlk kez Ulusal statüde düzenlenen Türkiye Drift Şampiyonası yani kendi ismi ile Apex Masters Turkish Drift Series'in ilk yarışı İzmir Ülkü Pistinde yapıldı. 23 pilot ve 5 resmi drift takiminin yer aldığı yarışa ilgi her zaman olduğu gibi çok büyüktü. Bu yıl ilk kez takimlar Şampiyonasınında düzenleniyor olması ciddiyeti bir kat faha arttırdı.

Sıralama turlarının birincisi JDM Works D'Team takımı pilotlarından Mert Bilaloğlu oldu. İkili çıkışların başlaması ile heyecan giderek arttı ve pilotlar bu sene ne kadar iddialı olduklarını bir kez daha gösterdiler. Önceki yıllara göre çok daha yakın ve çekişmeli geçen mücadeleleri galibi İzmir halkının favori pilotlarından Alias Racing'den Kemal Soylu oldu. Çekişmeli geçen finalin ardından ikinciliği ise Kemal'in takım arkadaşı Ali İnal aldı. Üçüncülük koltuğuna oturan pilot ise JDM Works D'Team'den Kemal Özhaseki oldu.

Pazar gününü duman altında geçiren seyircilerin enerjisi bir an olsun düşmedi. Pilotlarla karşılıklı iletişimleri her an çok yüksekti. Apex Masters organizasyonundan sezon tanıtım kitapçıklarını da alan seyircilerden bazıları şanslı bir gün geçirerek drift otomobillerinde sağ koltuk deneyimi yaşadılar.


Apex Masters'ın bir sonraki yarışı 29 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadinda.

www.facebook.com/apexmastersdrift


TOP 16İLGİLİ GÖRSELLER
İÇİN  TIKLAYINIZ